3 põhjust, miks pildistada filmile!

Kuna ma olen hetkel väga elevil filmikaamerate temaatikast, otsustasin Erik Kim artiklist tuua välja 3 põhjust, miks valida endale filmikaamera. Ilma pikema jututa, siit nad tulevad:

1.Sa vaatad oma pilti palju objektiivsemalt.

by Garry Vinogrand

Inimesed tihti unustavad lisada oma piltidesse emotsioone. Ollakse usinad pildistama digipilte, nägemata hetke ilu ja proovimata seda erilisust pildile jäädvustada. Tehes hunnikus sisutuid klõpse.

Filmile pildistades on lugu hoopis teine. Sul on piiratud kaadrite arv. Iga pilt on läbimõeldud ja see on see, mis muudab iga kaadri väga väärtuslikuks ja oluliseks. Selline olukord õpetab nägema erilisi hetki ja võimet seda koheselt ka jäädvustada.

2. Ei saa kustutada ühtegi pilti.

                              

By Garry vinorgond

Minu arvates on see väga hea pluss. Sest digikaameraga on juhtunud kordi, kus kustutad puhtalt enda lollusest meeldiva pildi ära. Ja tihti kustutatakse pilt enne, kui jõutakse see arvutissegi laadida.  See on vale, sest kaamera ekraani ei tasuks igas olukorras uskuda.

Õnneks filmile jäädvustatud pilti ei ole võimalik lihtsalt kustutada!

3.Ilusad vead.

                                   

       by Daido Moriyama

Digipilte kustutatakse väga, väga kergekäeliselt. Iga pisiviga ( vale säri, ava või fookusest väljas), saadab pildi prügikasti. Nii jäevatki avastamata “ilusad vead”. Filmile pildistades ei pääse esmapilgul ebaõnnestunud pildist,  vaid   peale ilmutamist pead nendega silmitsi seisma. Tuleb tõdeda, et on hetki, kus saad tõesti “Vao” öelda ja rõõmustada, et sul on see pilt olemas.

Sellised kiired 3 põhjendust. Eks igaüks võib neid enda jaoks ka pikemalt lahti veeretada. Kuid need 3 põhjenudust muudavad minu jaoks pildistamise filmile eriliseks.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: